Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, golczewscy samorządowcy podejmą decyzję w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze negocjacji publicznych 50% udziałów spółki „Przedsiębiorstwo Golczewska Woda”. Procesem będzie zajmował się Andrzej Danieluk. To kolejny etap działania związanych z „Golczewską Wodą”. Następnym etapem po sprzedaży udziałów, będzie przeprowadzenie badań geologicznych i próbne odwierty.

W listopadzie ubiegłego roku, radni zdecydowali o wniesieniu aportem do spółki działek, z których ma być eksploatowana woda. Spółka o nazwie „Przedsiębiorstwo Golczewska Woda Sp. z o.o.” powstała osiem lat temu. Jeżeli rozpocznie swoje działanie zgodnie z założeniami, to w ocenie Andrzeja Danieluka może przynieść od 5 do 20 miejsc pracy.

Podstawowym celem spółki jest hurtowa sprzedaż wody do nadmorskich samorządów. Dodatkowym atutem, byłaby możliwość jej butelkowania. – Woda bezpośrednio, bez jakiegokolwiek działania można wlewać do butelek, kapslować – stwierdził burmistrz Golczewa. Sam proces budowy zakładu mógłby potrwać około trzech lat.