Jest kolorowy baner przy drodze i zachęcająca do zainwestowania strona internetowa. Czy zespół dworsko-parkowy nad jeziorem Piaski znajdzie inwestora i odzyska dawny blask?

Nieruchomość obejmuje zespół dworsko-parkowy o łącznej powierzchni 76.781 m2. Na terenie 5,5 ha rośnie przepiękny zabytkowy las stanowiący park krajobrazowy z końca XIX w. W drzewostanie znajduje się pomnik przyrody – stary dąb Niels oraz szereg rzadko spotykanych gatunków drzew. Pałac, do którego od strony południowej przylega polana prowadząca do jeziora, a od północy znajduje się otwarta, idealna do zagospodarowania przestrzeń, to centralny element nieruchomości.

Zdewastowany i rozkradziony pałac należący niegdyś do rodziny von Flemming jeszcze kilka lat temu był dobrze prosperującym hotelem. Obecnie jest zabezpieczony, ale nie zmienia to faktu, iż lata grabieży i pożar w 2011 roku zamieniły budynek w ruinę.

Jak czytamy w ofercie inwestycyjnej, dla pałacu planowanych jest pięć alternatywnych koncepcji inwestycyjnych: Resort SPA (z funkcjami rehabilitacji i fizjoterapii), Ośrodek wyciszenia i odpoczynku psychicznego – Mindefulness, Dom pobytu i opieki dla osób starszych, Apart hotel z atrakcjami tematycznymi, Hotel oraz Glamping Camp.