Jest rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie remontu promenady w Międzywodziu. Prace miałyby zostać wykonane na odcinku od ulicy Szkolnej, do ulicy Wojska Polskiego i zakończyć się 20 grudnia. Miałyby, bo wykonawca który zgłosił chęć wykonania prac, zaproponował że zrobi to za blisko dwa razy tyle, niż przeznaczono w budżecie.

Inwestycja ma polegać na utwardzeniu ciągów pieszych kostką brukową, wymianie istniejącego ogrodzenia, budowie kanalizacji kablowej oraz zagospodarowaniu terenu małą architekturą i urządzeniem terenów zielonych.

To drugie podejście do inwestycji. W pierwszym przetargu, ogłoszonym pod koniec września do Urzędu Miejskiego nie zgłosił się żaden chętny. Drugi przetarg, to oferta firmy Derylak Bud z Kamienia Pomorskiego. Przedsiębiorca proponuje, że wykona prace zaplanowane przez Grzegorza Jóźwiaka za 700 tys. złotych. Problem w tym, że gmina przeznacza na to jedynie 400 tys. Czy Burmistrz Dziwnowa pójdzie przyjętym zwyczajem i poprosi radnych o dołożenie środków na inwestycje?