473 mieszkańców – o tyle na przestrzeni 13 lat ubyło mieszkańców w mieście oraz okolicznych wioskach przynależnych do gminy. Najwięcej straciło same miasto, bo aż 243 mieszkańców. Co wpływa na takie działania mieszkańców? Urzędnicy w lutym chwalili się, że nieprzerwanie od kwietnia 2014 w Gminie Golczewo bezrobocie utrzymuje się na poziomie poniżej 10%.

– Omawiając temat bezrobocia warto by zastanowić się – naszym zdaniem – nad następującą kwestią. Dochodzą do nas głosy od pracodawców, że pomimo wolnych etatów brakuje im rąk do pracy, a tymczasem liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne w Gminie Golczewo od dwóch lat utrzymuje się na stałym poziomie ok. 310-330 osób. W ramach prowadzonych konsultacji społecznych, Burmistrz korzystając z okazji, chciałby  zadać następujące pytania: Czy warunki pracy i płace są w naszej gminie tak kiepskie? Czy też ludziom nie opłaca się, bądź też nie chce się pracować? Co Państwo o tym sądzicie? Serdecznie zapraszamy do dyskusji. Poniższe dane można prześledzić na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie – pisali w opublikowanym Urzędnicy w opublikowanym komunikacie.

Mimo to, miasto się wyludnia. Nie jest to jednak odosobniony przypadek, a trend w Polsce. Zobaczcie pełne dane – gdzie ubyło najwięcej a gdzie najmniej mieszkańców.

Gmina ilość mieszkańców