Jak zauważyła nasza Czytelniczka, mija prawie rok od zapowiedzi dotyczących otwarcia na nowo Posterunku Policji w Dziwnowie. – Jak do tej pory nic się nie stało. Gdy pytam policjantów, kiedy tak się stanie, mówią, że podobno do sezonu ale dokładnie nie wiadomo – napisała w mailu do naszej redakcji pani Kamila. Co z posterunkiem? I kiedy zostanie uruchomiony? – Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do burmistrza Grzegorza Jóźwiaka. 

Zbliża się lato, i jako mieszkanka Dziwnowa, obawiam się czy będzie bezpiecznie w mojej miejscowości, czy mam się już martwić, że znowu policji będzie za mało i będą włamania i rozboje. Gmina kupiła nawet nowy radiowóz policjantom, a Posterunku jak nie było tak nie ma. Nawet Straż Miejska zwolniła dla policjantów pomieszczenia. O co tu chodzi? W Urzędzie Gminy w Dziwnowie jak pytaliśmy radnych to także nic nie wiedzą. Ktoś sobie prawdopodobnie kpi z mieszkańców Dziwnowa i całej gminy, a nam chodzi tylko o nasze bezpieczeństwo i żeby policjanci byli widoczni na ulicy – stwierdza pani Kamila.

Grzegorz Jóźwiak uspokaja. – Obecnie rozpoczyna się remont tego obiektu. Będzie on dostosowany do standardów obowiązujących w Policji. Myślę, że do sezonu będzie otwarty – poinformował Burmistrz.