DSC09991

Do końca marca radni z Dziwnowa poznają harmonogram wdrażania reformy oświaty w gminie Dziwnów. Jak informuje naszą redakcję burmistrz Grzegorz Jóźwiak z dniem 1 września 2017 roku Gimnazjum Pomerania zostanie włączone do Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. 

– Wariant ten pomoże optymalnie wykorzystać obecną kadrę pedagogiczną i zachować najlepsze z możliwych warunki zatrudnienia jednocześnie bez negatywnych skutków dla uczących się w naszej szkole dzieci. Ponieważ gimnazjum i szkoła podstawowa znajdują się obecnie w połączonych budynkach nie zmieni się sposób wykorzystania tych obiektywów stanowiących jeden kompleks – informuje Grzegorz Jóźwiak.

Burmistrz Dziwnowa nie był w stanie odpowiedzieć na temat tego, jakie koszta dla gminy wygeneruje reforma oświaty oraz czy pociągnie za sobą zwolnienia nauczycieli.

– Na chwilę obecną nie opublikowano ostatecznie ramowych planów nauczania. Myślę, że więcej konkretnych informacji będziemy posiadali w momencie opublikowania tych planów i po wykonaniu arkuszy organizacyjnych szkoły i przedszkola – dodaje Jóźwiak.