Choć prace rozpoczęły się już w połowie wakacji, to wszystko na jakiś czas stanęło. Chodzi o budowę sklepu Dino, który ma powstać przy zbiegu ulic Konopnickiej i Jaracza w Wolinie. Jak tłumaczył odpowiadając na pytania radnych Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz, pomimo kilku komplikacji budowa polskiego sklepu nie jest zagrożona. 

Prace związane z budową stanęły przez nadzór archeologiczny. Pomimo pierwotnych doniesień, w wykopie nie odkryto niczego cennego i w najbliższym czasie zostaną one wznowione. Swoją cegiełkę będzie musiała także dołożyć do tego gmina. Chodzi o m.in. przyłączenie do sieci wodno – kanalizacyjnej 

Sieć Dino powstała ponad 15 lat temu. Pierwsze sklepy wybudowano w 1999 roku na terenie województwa wielkopolskiego. W 2015 roku sieć liczyła przeszło 500 placówek zlokalizowanych na terenie województw: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim. Markety oferują ponad 4 tysiące produktów w tym pełną bazę artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych.

Oprócz Wolina planowane jest otwarcie sklepów w Golczewie oraz Świerznie.