W poniedziałek (3.04), dzięki czujności i szybkiej reakcji obywateli, którzy ujęli na gorącym uczynku jednego ze sprawców przestępstwa, zatrzymano grupkę osób usiłującą dokonać kradzieży z włamaniem do magazynu w miejscowości Benice. Za czyn ten grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłał patrol dzielnicowych. Ci w wyniku podjętych czynności ustalili, że na teren gospodarstwa wtargnęło trzech mężczyzn nie będących jego pracownikami. Na widok osób zgłaszających przestępstwo, sprawcy zaczęli uciekać w stronę pobliskich zarośli. Jednego z nich, 33-letniego mieszkańca Powiatu kamieńskiego dzielnicowi ujęli i doprowadzili do kamieńskiej Komendy.

W toku czynności procesowych przeprowadzonych przez „kryminalnych” ustalono tożsamość pozostałych dwóch sprawców – 29-letniego i 31-letniego mieszkańca Powiatu kamieńskiego. Zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Policji w Kamieniu Pomorskim. Cała trójka usłyszała już zarzuty, do których się przyznali. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim