DSC03045

Eugeniusz Jasiewicz rozstrzygnął otwarte konkursy na realizację zadań związanych z wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej. Osiem podmiotów otrzyma łącznie 673 tys. złotych.

„Upowszechnianie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży w szczególności na terenie Miasta Wolin i okolicznych miejscowości” zajmie się Uczniowski Klub Sportowy „Sprinter” Wolin, ul. Spokojna 1, 72-510 Wolin, który dostanie na to od gminy dotację w wysokości 34 tys. zł.

Popularyzacja tańca sportowego wśród dzieci i młodzieży zajmie się Taneczny Klub Sportowy „Jantar” w Wolinie, ul. Zamkowa 23, 72-510 Wolin. Na realizację zadania TKS otrzyma dotację w wysokości 30 tys. zł.

Do realizacji upowszechniania kultury fizycznej w dziedzinie zapasów wybrano Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Wolinie, ul. Mostowa 1, 72-510 Wolin i przeznaczono na ten cel 92 tys. zł.

Propagowaniem i rozwijaniem wśród dzieci i młodzieży kultury fizycznej w dziedzinie karate wybrano Woliński Klub Karate KYOKUSHIN, ul. Emilii Plater 3/6, 72-500 Międzyzdroje. Gmina Wolin przeznaczy na ten cel 27 tys. zł.

Upowszechnianiem różnorodnych form aktywności fizycznej w szczególności na terenie Kołczewa i okolicznych miejscowości zajmie się Uczniowski Klub Sportowy „Tornado” Kołczewo, ul. Zwycięstwa 3, 72-514 Kołczewo. UKS otrzyma na ten cel 18 tys. zł.

Upowszechnianiem różnorodnych form aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w szczególności na terenie Miasta Wolin i okolicznych miejscowości zajmie się Uczniowski Klub Sportowy „Kormoran” Wolin, ul. Spokojna 1, 72-510 Wolin. Na ten cel otrzyma dotację z gminy w wysokości 24 tys. zł.

Popularyzacją piłki nożnej w Gminie Wolin będzie zajmować się Stowarzyszenie Ludowy Klub Sportowy ”Vineta” Wolin, ul. Świerczewskiego 3, 72-510 Wolin mając na to do dyspozycji 406 tys. złotych.

Popularyzacją sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa w Gminie Wolin zajmie się Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Wolinie, ul. Mostowa 1, 72-510 Wolin. Burmistrz zdecydował, że Towarzystwo otrzyma na to 42 tys. zł.