12 mieszkań wybudowanych przy ulicy Marynarki Wojennej w Dziwnowie wciąż szuka nowych nabywców. Po ogłoszonych czterech przetargach znalazło się jedynie pięciu chętnych na nieruchomości (w pierwszym 3, w drugim 2). Ceny mieszkań zaczynają się od 307 tys. złotych. Burmistrz zdecydował się ogłosić kolejny przetarg.

To piątek podejście dziwnowskich urzędników do sprzedaży wybudowanych z pomocą funduszu dopłat mieszkaniowych BGK nieruchomości. W pierwszym podejściu sprzedano trzy mieszkania, pod koniec kwietnia zgłosiło się dwóch chętnych. W trzecim i czwartym przetargu ogłaszanym w sezonie letnim (pod koniec lipca, połowie sierpnia) nie znalazł się żaden kupiec. Pustych wciąż stoi 12 lokali.

Lokale są wyposażone w instalacje wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, gazowe, c.o (piec gazowy), elektryczną. Nie posiadają stolarki drzwiowej wewnętrznej a jedynie tynki gipsowe, posadzki cementowe, okna plastikowe oraz drzwi zewnętrzne – metalowe, ocieplane.

W budynku znajdują się nieruchomości o powierzchni od 75 m² do 113 m². Cena wywoławcza najtańszego wynosiła 307 tys. złotych, natomiast najdroższego 422 tys. złotych.