Burmistrz Stanisław Kuryłło reaguje na publikację, która ukazała się w jednym z lokalnych publikatorów. W dość emocjonalnym wpisie na portalu społecznościowym podkreśla: „Każda osoba biorąca aktywny udział w życiu publicznym musi być gotowa na krytykę. Nasze decyzje nie zawsze podobają się całemu Społczeństwu. Są wśród Państwa ich zwolennicy i przeciwnicy co jest rzeczą naturalną. Nie mogę jednak przejść obojętnie wobec nieustannego szkalowania i pomawiania mojej osoby.”

W związku z artykułem, który dziś ukazał się na portalu ikamien, chciałbym stanowczo zdementować i podkreślić – iż informacje przedstawione przez anonimowego autora mijają się z prawdą! Nie otrzymałem żadnej 25% podwyżki! Różnica w wynagrodzeniu we wskazanym okresie wynikła z faktu uzyskania przeze mnie 20-lecia stażu pracy, a co za tym idzie wypłaconej jednorazowo nagrody jubileuszowej i trzynastej pensji otrzymywanej przez wszystkich pracowników sektora budżetowego.

Moje wynagrodzenie jest niezmienne i według rankingu Gazety Wyborczej z 2015 roku znajduje się w grupie 10 najmniej zarabiających burmistrzów / wójtów*. Ile zarabia Twój wójt, starosta, burmistrz, prezydent? Kto dostaje najwięcej? LISTA PŁAC

Od siebie dodam, że jako jedyny burmistrz w naszym powiecie nie korzystam m.in. z służbowego telefonu komórkowego czy delegacji na terenie powiatu oraz innych przywilejów. Dość tych kłamstw i pomówień! Z autorem przedmiotowego tekstu spotkam się w Sądzie! W załączeniu ciekawy fragment tekstu (zaznaczony na niebiesko) z cytowanego przeze mnie portalu z dość znamiennym fragmentem. Ktoś, kto go publikował, nie końca przyłożył się do poprawienia go po zrobieniu „Kopiuj-wklej””