Bez nazwy-1

Okazuje się, że Burmistrz Dziwnowa wie jak wspierać przedsiębiorców! 27 kwietnia 2016 roku, bezprzetargowo zawarł z firmą zajmującą się odbiorem śmieci i dbaniem o czystość gminy umowę dzierżawy. Za 3600 metrowy położony tuż przy oczyszczalni w Międzywodziu teren przeznaczony na bazę usług komunalnych Firma Handlowo-Usługowa płaci do kasy gminy 133 złotych netto miesięcznie! Daje to 4 grosze za metr kwadratowy!

Wszystko wyszło na jaw wczoraj. Podczas przygotowywania innego materiału prasowego, poprosiliśmy Grzegorza Jóźwiaka o umowę na teren, na którym znajdują się kosiarki, zamiatarki, przyczepy czy śmieciarki. Zgodnie z przepisami firma z Gryfic powinna posiadać tytuł prawny do terenu wykorzystywanego na potrzeby swojej działalności w gminie Dziwnów.

Zobacz także: Nielegalna baza pod Międzywodziem? Urzędnicy rozmijają się w wyjaśnieniach

Zapisy umowy przekazanej przez zastępcę burmistrza przeszły najśmielsze oczekiwania. Okazuje się bowiem, że za działkę o powierzchni 3600 metrów kwadratowych, która zgodnie z zapisami umowy ma być przeznaczona na bazę usług komunalnych dzierżawca płaci 1600 złotych netto rocznie. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2017 roku. Miesięcznie to kwota ok. 133 złotych za 3600 metrów, co w rozbiciu na metr kwadratowy wynosi 4 grosze!

Co wpłynęło na ustalenie takich zapisów umowy? Czy nie prowadzi do stworzenia preferencyjnych warunków prywatnej firmie? Czy inne podmioty gospodarcze, prowadzące swoją działalność na terenie gminy Dziwnów mogą również liczyć na tego typu stawki? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do urzędników, jednak wczoraj (13.08) nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi. Do tematu wrócimy.

[vc_facebook]