Bieg Dookoła Dziwnowa

W wielu miejscowościach na terenie naszego kraju odbędą się imprezy sportowe w ramach XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz VII Europejskiego Tygodnia Sportu. W Dziwnowie dominować będą biegi – w różnej formie. We wtorek, 26 maja, odbędzie się Bieg Dookoła Dziwnowa, czyli poranne zaproszenie uczniów wszystkich dziwnowskich szkół i przedszkola, do rekreacji ruchowej. Tradycyjnie już start do biegu nastąpi przy hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Reymonta.

SONY DSC

Tego samego dnia odbędzie się Kwietny Bieg, bieg od wschodniej do zachodniej granicy Gminy Dziwnów /zapraszamy chętne osoby o telefoniczne zgłoszenie chęci udziału w biegu – tel. 607-377-071; uczestnicy będą musieli przebiec odcinek ok.6 km, start o 18.00/.

Kwietny Bieg

W środę LUKS „Bałtyk” zaprasza do udziału w XVI Olimpijskiej Majówce. Przypominamy, że organizatorzy przygotują 27 biegów. W pierwszej kolejności rywalizować będą przedszkolaki w dwóch grupach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki /dystans ok. 100 m/ następnie odbędą się dwa biegi dla uczestników „sprawnych inaczej” – jeden po drodze asfaltowej dla osób na wózkach i mających problemy z poruszaniem się i bieg na dystansie 300 m. W następnej kolejności pobiegną uczniowie klas I-III szkół podstawowych /ok. 300 m/, klas IV – VI /ok. 1000 m/, gimnazjalistów /ok.1000 m/. Później odbędzie się „bieg rodzinny”, do udziału w którym zapraszamy trzyosobowe reprezentacja składające się z członków najbliższej rodziny /w drużynie musi wystartować rodzic/. W kolejnym biegu zmagać się będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych /1000 m /, a jako ostatni rozegrany będzie bieg otwarty kobiet /1000 m/ i mężczyzn /2000 m/. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 10.00. w paku przy ul. Parkowej.

SONY DSC

30 maja amatorzy biegania wystartują w kolejnej, trzeciej edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem trasa zostanie wyznaczona na pętli Dziwnów – Międzywodzie- Dziwnów ok. 7km. I prowadzić będzie dookoła Martwej Dziwny. Start do biegu o 11.00, zbiórka uczestników o 10.30 w drodze do Martwej Dziwny.

LUKS „Bałtyk” Dziwnów