2

Setki biegaczy, świetne wyniki oraz gorąca atmosfera – tak można w skrócie opisać tegoroczną Nocną Ściemę, która oprócz rekordów stricte sportowych, była wyjątkowa pod każdym możliwym względem.

W nocy z 29 na 30 października ponad 1000 biegaczy z całej Polski stanęło na starcie imprezy biegowej pod nazwą „Nocna Ściema”. Zawodnicy walczyli o dobre miejsca na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów oraz w półmaratonie 21 kilometrów i 97 metrów.

3

Nocna Ściema jest uznawana za jedną z ciekawszych imprez biegowych w Polsce, a jej fenomen ściśle związany jest ze zmianą czasu z letniego na zimowy. Zawodnicy na trasę maratonu i półmaratonu ruszają bowiem o godzinie 2, a w trakcie biegu czas jest cofany o 60 minut. Zdania co do sensowności tego zabiegu są podzielone, ale jedno jest pewne: przez tę niezbyt skomplikowaną czynność jedni śpią dłużej, a inni… biegną krócej.

Klub Biegacza Kamień Pomorski w Nocnej Ściemie reprezentowali na dystansie maratońskim: Marek Bęgowski, a na dystansie półmaratonu: Grzegorz Jamroziak, Tomasz Magalski, Arkadiusz Borysiuk, Grzegorz Stępniak, Arkadiusz Rapcia, Mirosław Firlik oraz Anna Sidorkiewicz. Cała ekipa z Klubu liczyła 8 osób. To zagwarantowało dobrą zabawę i miłe spędzenie weekendu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia biegu.

KB Kamień Pomorski