DSC09632

Waldemar Dubrawski pyta Józefa Malca o bibliotekę publiczną w Wolinie. – Wszystko w związku z wątpliwościami, dotyczącymi zastosowanych rozwiązań technicznych, w zakresie przystosowania biblioteki dla osób niepełnosprawnych oraz otrzymaną dokumentacją techniczną – czytamy w interpelacji byłego wicestarosty.

Woliński radny dopytuje Józefa Malca dlaczego zostało wydane pozwolenie na budowę budynku użyteczności publicznej jakim jest Biblioteka Miejska, na podstawie warunków zabudowy, w których teren biblioteki jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. – Proszę o wykładnie prawa, wskazanie podstaw, które umożliwiły takie działania organu wydającego pozwolenie na budowę – dopytuje były wicestarosta.

DSC00409

Radny dopytuje także, dlaczego zostało wydane pozwolenie na budowę jeżeli projekt architektoniczny nie przewidywał rozwiązań komunikacyjnych umożliwiających dostęp dla niepełnosprawnych ruchowo i jak to się ma do aktualnie obowiązujących przepisów dla nowo powstających budynków użyteczności publicznej. Do tematu wrócimy po udzieleniu odpowiedzi radnemu przez Józefa Malca.