W dniach 02 i 06 lutego 2017r. w ramach realizacji programów pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak” oraz „Bezpieczne Ferie 2017r.” kamieńscy funkcjonariusze przeprowadzili wykłady dla wychowanków Przedszkola Miejskiego w Wolinie oraz Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Stuchowie. W trakcie spotkań dzieci miały okazję poznać podstawowe przepisy ruchu drogowego, zasady których powinny przestrzegać podczas spędzania czasu wolnego poza domem, a także jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi.

W trakcie trwania prelekcji omówione zostały zasady: bezpiecznej zabawy na śniegu, kontaktu z osobami obcymi – w tym podczas pozostania w domu pod nieobecność rodziców lub opiekunów oraz powiadamiania odpowiednich służb, takich jak Policja, Straż Pożarna czy Pogotowie Ratunkowe, w wypadku wystąpienia zdarzenia zagrażającego bezpieczeństwu, życiu lub zdrowiu.

Ponadto funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zwrócili uwagę dzieci na kwestię noszenia elementów odblaskowych przy odzieży wierzchniej podczas poruszania się po drodze. Podkreślili ich wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pieszych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w wykładzie – brały udział w scenkach rodzajowych, a także miały własne spostrzeżenia, którymi chętnie się dzieliły.

Takie i inne spotkania mające na celu pogłębienie wiedzy dzieci i zwiększenie poziomu ich bezpieczeństwa będą kontynuowane w ramach realizacji programów „Bezpieczny Przedszkolak” oraz „Bezpieczne Ferie 2017r” we współpracy z placówkami funkcjonującymi na terenie naszego powiatu.

źródło:
Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim