213-4207

Nieskradzione.pl to ogólnopolska akcja edukacyjna zainicjowana przez Biuro Informacji Kredytowej oraz Komendę Główną Policji. Akcja jest odpowiedzią na rosnące zagrożenie związane z kradzieżą tożsamości. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w 2014 roku odnotowano 14 280 przypadków posługiwania się dokumentem innej osoby oraz 30 392 przestępstw związanych z podrabianiem dokumentów.

Wczoraj ( 10.01.) policjanci Wydziału Prewencji KPP w Kamieniu Pomorskim w związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, apelowali o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań przekazując przy tym mieszkańcom Kamienia Pomorskiego materiały profilaktyczne, ulotki adresowane do osób starszych.

Podczas działań nawiązywano również do adresu platformy edukacyjnej akcji wskazującej m.in. możliwości zabezpieczenia się przed kradzieżą danych osobowych oraz zastrzegania zagubionego dowodu osobistego, również poza granicami kraju. Nieskradzione.pl – serwis inforacyjny za pomoca którego zainteresowani znajdą proste patenty na bezpieczeństwo na co dzień, a także zbiór porad przygotowywanych przez ekspertów Komendy Głównej Policji oraz portalu Bankier.pl.