213-21171

W dniu 03 stycznia 2017 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w ramach programu „Bezpieczna Szkoła”, przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów na temat problemów związanych z cyberprzemocą i cyberzagrożeniami, a także substancjami odurzającymi i „dopalaczami”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zabezpieczyć się przed cyberzagrożeniami, a także jak poradzić sobie w sytuacji, gdy zagrożenie już wystąpi.

Podczas prelekcji omówiono problematykę cyberprzemocy, rozbijając ją na konkretne przykłady. Poruszono zagadnienia dotyczące bezpiecznego poruszania się po stronach internetowych, anonimowość podczas korzystania z komunikatorów i portali z czatem. Omówiono problem związany z brutalnością w grach jak i problematykę związaną z cyberprzestępczością.

213-21173

Zaprezentowane zostały przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne i materiały filmowe, obrazujące przykłady zagrożeń.

Ponadto korzystając z okazji omówiono zagadnienie „dopalaczy”, a także rozdano rodzicom ulotki zatytułowane „O lekach, marihuanie, dopalaczach bez histerii. Poradnik dla rodziców”. Ich zadaniem jest wskazanie opiekunom pewnych aspektów, na które powinni zwrócić uwagę, aby ustrzec swoje pociechy przed popełnieniem błędu, jakim jest wejście w świat środków odurzających. Po wykładzie mundurowi odpowiedzieli na wszystkie nurtujące uczestników pytania.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim