sa

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość” ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Monitorowali i kontrolowali kierowców poruszających się drogami naszego powiatu, którzy podczas jazdy popełniali wykroczenia w ruchu drogowym.

Głównym celem działań było ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym a w szczególności dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości oraz eliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwych użytkowników dróg. Dodatkowo funkcjonariusze kontrolowali przewożony bagaż, sprawdzają legalność ładunku oraz sprawdzali osoby i pojazdy w systemach informatycznych Policji.

Podczas piątkowej akcji policjanci zatrzymali do kontroli 29-letniego mężczyznę, który jechał Mercedesem z prędkością 176km/h w miejscu, gdzie można poruszać się z prędkością do 90 km/h. Oprócz tego wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej oraz w rejonie skrzyżowania a wszystko to przewożąc w pojeździe 3,5 letnie dziecko. Kierujący nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało ono wcześniej zatrzymane za przekroczoną liczbę punktów karnych. Wobec mężczyzny funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie przez Sąd oraz zabronili mu dalszej jazdy. Jego wyczyny zarejestrował policyjny videorejestrator.

W efekcie działań policjanci skontrolowali około 80 pojazdów i nałożyli 47 mandatów karnych.

st.sierż Marta Szołtun