Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 23-letniemu mieszkańcowi i 21-letniej mieszkance Bydgoszczy, którzy 10 lipca 2017 roku zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyzdrojach.

W miniony poniedziałek (10.07.2017r.) Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odebrał zgłoszenie, zgodnie którym doszło do pobicia grupy kolonistów i opiekunki, przez dwójkę młodych ludzi.

Osoby te bez żadnego powodu zaczepiły grupę kolonistów, kierując wobec nich wyzwiska i wulgaryzmy, po czym kobieta zaatakowała 24-letnią opiekunkę grupy. Równocześnie towarzyszący jej mężczyzna zaatakował obecne na miejscu dzieci. W chwili, gdy w obronie pokrzywdzonych stanął jeden z przechodniów, napastnicy oddalili się.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol Policji, który udzielił pomocy poszkodowanym. W wyniku podjętych działań, sprawców pobicia zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzuty pobicia (art. 158§1 Kodeksu karnego), do których się przyznali.  Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim