Już w sierpniu rozpoczną się prace związane z modernizacją sieci wodociągowej mającej dostarczyć czystą wodę do Śniatowa i Benic. Wodociąg będzie liczyć łącznie kilka kilometrów. Zarówno w Benicach jak i Śniatowie zostanie wyłączone bieżące ujęcie. Wraz z nową inwestycją, mieszkańcy zostaną wyposażeni w nowe wodomierze umożliwiające odczyt radiowy. 

Jak stwierdzili przybyli na zebranie mieszkańcy, nie piją w ogóle wody z kranu. – To jest moment, na który Państwo czekaliście kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Jedna z mieszkanek, chciała się założyć się ze mną o to, że przeżyła już naczelników i burmistrzów i tej wody nie dożyje – stwierdził Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej posiada już wszystkie niezbędne pozwolenia. – Mamy pełną dokumentację, a przede wszystkim jesteśmy na to gotowi finansowo. Sieć będzie przebiegała od miejscowości Koplino. W zasadzie będziecie korzystać z wody, którą dysponuje gmina Golczewo. Będzie to woda z Niemicy. Na wysokości Benic i Śniatowo zrobimy rozwidlenie i doprowadzimy ten wodociąg do Państwa miejscowości – tłumaczył prezes PGK.

Łącznie spółka wykona do Benic pięć kilometrów nowego wodociągu. Wraz z zakończeniem prac, PGK będzie podłączać poszczególne nieruchomości na nowe zasilanie w wodę.

Jednocześnie będziemy modernizować sieci i odcinki doprowadzające wodę do Państwa domów. Wszystko wskazuje na to, że jeżeli będziemy mieli wszystkie dostępne materiały to zaczniemy jeszcze w sierpniu. Do Benic dotrzemy w okolicach października lub listopada. Mamy nadzieję na szybkie wykonanie tej sieci. Po tym są jeszcze odbiory, próby ciśnieniowe, uzyskanie zgód i pozwoleń. Taki jest plan, dosyć prosty, nieskomplikowany. Sieć będzie poprowadzona w pasie drogowym. Pan Burmistrz przeprowadził skuteczne negocjacje i możemy rozpocząć budowę. Woda będzie o bardzo dobrych parametrach jakościowych, smakowo i wizualnie będzie lepsza – tłumaczył Adrian Guranowski.

Zarówno w Benicach jak i Śniatowie zostanie wyłączone bieżące ujęcie. Wraz z nową inwestycją, mieszkańcy zostaną wyposażeni w nowe wodomierze umożliwiające odczyt radiowy.

35 lat mieszkam w Benicach, przez ten czas walczyliśmy z kolejnymi burmistrzami. Przez 35 lat na to czekaliśmy, obiecywali wszyscy. Bardzo za to dziękujemy, doprowadźcie wodę, zróbcie ją. Ja w imieniu wioski, bardzo dziękuje – stwierdził jeden z Mieszkańców.