IMGP6915

Zabytkowa nieruchomość ,,Bałtyk” położona przy międzyzdrojskiej promenadzie od lat wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców, turystów oraz pasjonatów zabytkowej architektury. Powodem tego zainteresowania jest zły stan budynku, który wynika z wieloletnich zaniedbań ze strony właścicieli. Syndyk Masy Upadłości z siedzibą w Szczecinie ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości – cena wywoławcza 5 mln złotych.

Na wniosek Burmistrza Międzyzdrojów w 2013 roku Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie wykonał remont interwencyjny, podczas którego wykonano niezbędne prace zabezpieczające. Ze względu na ryzyko zniszczeń przez wandali, budynek jest monitorowany. Pozostawienie budynku w takim stanie powoduje dalsze pogorszenie jego, już i tak, złego stanu technicznego.

W lutym 2015 roku w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu odbyła się druga licytacja nieruchomości, która była nieskuteczna. Do Urzędu Miejskiego ciągle zgłaszają się osoby z Polski i zagranicy zainteresowane nabyciem nieruchomości, która w czasach świetności należała do najbardziej reprezentacyjnych budynków naszego regionu.

W trakcie działań komornika sąd ogłosił upadłość firmy, która jest właścicielem budynku ,,Bałtyk” oraz dwóch nieruchomości położonych przy ul. Zdrojowej w Międzyzdrojach. Obecnie sprawę sprzedaży nieruchomości prowadzi syndyk masy upadłości Bartosz Stawarski, tel. 888 088 222,mail: syndyk.szczecin@wp.pl

Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM w Międzyzdrojach