DSC00687

102,98% zaplanowanej realizacji sprzedaży – i to na koniec września! Tak w tym roku Gminie Międzyzdroje układa się realizacja dochodów majątkowych, w których najważniejszym elementem składowym jest sprzedaż nieruchomości. I naprawdę nie są to małe kwoty, bo tamtejszemu samorządowi udało się sprzedać nieruchomości za ponad 9,12 mln złotych. W coraz większych tarapatach jest za to gmina Wolin, która z zaplanowanych 3,5 mln złotych dochodów majątkowych, zrealizowała 238 tys. zł.

Do zakończenia obecnego roku budżetowego zostało niespełna dwa miesiące. Pomimo bardzo ambitnych planów, dla niektórych był to naprawdę udany rok. Do takich zalicza się Gmina Międzyzdroje, która już na koniec września mogła pochwalić się swoim wykonaniem budżetu. Konkretnie chodzi o pozycję dochody majątkowe, w którą m.in. wlicza się sprzedaż nieruchomości na poziomie 102%. Zaplanowane 8,85 mln złotych udało się przekroczyć i osiągnąć 9,12 mln zł a to nie koniec!

DSC09958

Na drugim końcu pod względem zaplanowanych przychodów do budżetu z tytułu dochodów majątkowych w tym sprzedaży nieruchomości znalazła się gmina Wolin. Tu z zaplanowanych 3,5 mln złotych na koniec września udało się uzyskać 238 tys. złotych dochodów. Jeżeli nie uda się zrealizować zaplanowanych dochodów, gmina stanie przed potrzebą zbilansowania brakującej kwoty. Eugeniusz Jasiewicz już raz w tym roku prosił radnych o emisję 16 mln złotych obligacji ratujących finanse przed zapaścią.

– Budżet się zepnie – zapewnia zastępca burmistrza Ryszard Mróz. – Mamy pod koniec roku sprzedaż kilku ciekawych nieruchomości, myślę, że wskaźniki się poprawią. Zapewniam, że wszystko będzie zgodnie z przepisami.