Termomodernizacja budynku liceum ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim wchodzi w kolejne etapy. Budynek ma już nową stolarkę okienną, a na tylnej oraz bocznych ścianach pojawiły się styropianowe docieplenia. I to właśnie w kwestii elewacji pojawił się dość oryginalny pomysł. Jak dowiedziała się nasza redakcja, możliwe że o kolorze elewacji zdecyduje artysta. Wicestarosta nie potrafił określić, czy będzie to niosło za sobą dodatkowe koszty.

Nie wiem w jakiej to będzie formie, czy będzie to umowa o pracę. Podpowiadałem Pani dyrektor, żeby porozmawiała z osobą która ma plastyczne wyczucie i takie uzdolnienia. Ja taką praktykę stosowałem przy remontach budynków komunalnych w Wolinie. Tam konsultowałem się z Panem Strzelczykiem w kwestii kolorystyki elewacji i stąd ode mnie taka podpowiedź do Pani Dyrektor kiedy miała decydować o kolorze elewacji. Nie ma zastrzeżenia od strony formalno-prawnej co do kolorów, stąd moja podpowiedź żeby skonsultować się z osobą, która ma wyczucie w tych sprawach. Jak to się odbędzie, nie wiem kogo na koniec będzie się konsultować Pani dyrektorpodkreślał wicestarosta Marek Matys, odpowiadając na pytanie naszej redakcji. 

Cała inwestycja związana z modernizacją liceum będzie etapowana i ma pochłonąć łącznie około 658 tys. złotych. Powiat otrzymał na nią 250 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Wszystko ma zakończyć się najpóźniej w połowie listopada 2017 roku.