DSC08964

To był niecodzienny wieczór w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. W sobotę (1.10)  mieszkańcy powiatu kamieńskiego oraz rozliczni goście mieli okazję wysłuchać argentyńskich dźwięków w wykonaniu światowej klasy bandeonisty – Marcelo Nisinman. Artyście towarzyszył zespół Baltic Neopolis Orchestra.

Było to jedno z kolejnych wydarzeń w tym roku organizowanych przez Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Wstęp na koncert był bezpłatny. Organizatorzy zagwarantowali także bezpłatny transport dla mieszkańców Międzyzdrojów i Wolina.

DSC08955

Centrum Współpracy Międzynarodowej to projekt za którym od samego początku stał Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz osoba byłego ministra rolnictwa Artura Balazsa. To nie jedyne pole na którym skupiają się działania Centrum. Od grudnia 2015 roku instytucja podejmuje także działania o charakterze edukacyjnym, skierowane do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz zawodowych. W Grodnie prowadzone są także warsztaty kulinarne. Centrum ściśle współpracuje z gestorami bazy noclegowej powiatu kamieńskiego w zakresie promowania oferty artystycznej.

DSC08737

W czerwcu 2016 roku Centrum w Grodnie było organizatorem konferencji o mikroźródłach energii odnawialnej. Wzięli w niej udział unijni komisarze, Minister Rolnictwa, Minister Energii oraz były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

DSC08975