basen

Nie sposób wymienić wszystkie pozytywne skutki, jakie dla organizmu człowieka przynoszą regularne ćwiczenia fizyczne. Wśród wielu różnych form i metod aktywności bardzo modny, lubiany i niezwykle skuteczny w osiąganiu oczekiwanych efektów jest aqua aerobik. Takie treningi w wodzie, w nowym basenie solankowym oferuje od dzisiaj dla wszystkich chętnych Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A.

Aqua aerobik to poste ćwiczenia zebrane układ choreograficzny, wykonywane w wodzie w rytm muzyki, z którymi poradzi sobie każdy, niezależnie od płci i wieku. Co ważne, nie jest wymagana umiejętności pływania, ponieważ cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. Z uwagi na fakt, że w wodzie cały układ kostno-stawowy jest odciążony, taka forma aktywności szczególnie zalecana jest osobom z nadwagą, z osteoporozą i po przebytych urazach narządu ruchu i kręgosłupa.

–  Spośród wszystkich dostępnych form fitness, właśnie aqua aerobik powoduje najmniejsze obciążenie dla organizmu przy stosunkowo dużej liczbie spalanych kalorii, bo około 500 kcal w ciągu jednego treningu – mówi Aleksandra Paruzel, prowadząca aqua aerobik w Uzdrowisku Kamień Pomorski S.A. –  Ćwiczenia w wodzie, oprócz przede wszystkim pobudzenia układu krążenia, oddechowego i układu ruchu mają dodatkowy plus, jakim jest masaż. Podczas ćwiczeń powstają wiry wody, które delikatnie masują ciało. Wpływa to na pobudzenie krążenia w powierzchniowych tkankach, co ułatwia usuwanie toksyn, spalanie tkanki tłuszczowej i pomaga zlikwidować cellulit. Dzięki takiemu masażowi nasze ciało jest świetnie zrelaksowane i odprężone. Proszę przy tym pamiętać, że nasze treningi odbywają się w solance, zatem do wszystkich wymienionych korzyści ćwiczeń w wodzie należy dodać cały pakiet zdrowotnych zalet solanki dla organizmu. Można zatem stwierdzić, że aqua aerobik oferowany w Uzdrowisku Kamień Pomorski jest najlepszy z możliwych – dodała na koniec pani Aleksandra.

Zajęcia aqua aerobik w nowym, solankowym basenie Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A. odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach: 18.30-19.00 i 19.30-20.00. Karnety są do nabycia w recepcji Szpitala Uzdrowiskowego Mieszko II w następujących cenach:

– 5 wejść – 85 zł,
– 10 wejść- 160 zł,
– 20 wejść – 280 zł ,
– cena wejścia indywidualnego: 20 zł.

Uzdrowisko Kamień Pomorski