psy

Nie jedno w życiu przeszły dziś szukają ciepła i nowego domu. Alfik, Bruno, Cezar, Duma, Fox, Limo i Zoi. Siedem piesków pochodzących z Gminy Kamień Pomorski czeka na adopcje w Schronisku w Sosnowicach. Pomóżmy im znaleźć nowy dom!

Alfik

Alfik – mieszaniec, pies, kastrowany. Uciekinier, ale piesek grzeczny i towarzyski. Ładnie chodzi na smyczy, dobrze dogaduje się z innymi psami. Lubi dzieci. Nadaje się do mieszkania. Wiek ok 3-4 lata. Wys. 35 cm

Bruno

Bruno – mieszaniec, wiek – 8 lat, wys – 65 cm., kastrowany, odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony. Kiedyś Bruno wiódł pozorne życie na wolności. Był stróżem podwórka w małej miejscowości. Całe dnie i noce mijały mu na łańcuchu przy budzie, a jednak nie skarżył się na psi los. Jego postawna budowa wzbudzała respekt , ale do czasu. Młodsze pokolenie mieszkańców znalazło sobie pewną zabawę i notorycznie obrzucało biednego , bezbronnego psiaka czym popadło. Najczęściej przy Brunie lądowały butelki i inne ciężkie przedmioty. Pies broniąc się przed nagannym zachowaniem ludzi wyrabiał w sobie reakcje obronne i nabierał stanowczej niechęci do swoich oprawców. Niemożność patrzenia na takie zachowanie ruszyło jedną z mieszkanek i przy pomocy straży miejskiej Bruno zamieszkał z liczebną grupą innych czworonogów w schronisku, gdzie otrzymał osobny kojec i mógł w końcu zacząć się wyciszać. I tak właśnie minął okrągły rok jak stróż jest z nami. Teraz Bruno jest zdecydowanie spokojniejszy i stateczny, ale po tamtych wydarzeniach nadal ostrożny, nieufny i powściągliwy w stosunku do nowopoznanych ludzi. Nie chce nikomu zrobić krzywdy, po prostu nauczony jest stróżowania i szczekania. Bruno uwielbia swoich opiekunów, ufa im. Nie dogaduje się z psami, reaguje bardzo gwałtownie na próby zbliżenia się innego psa, powinien być „jedynakiem”. Bardzo dobrze czułby się w domu z ogrodem, gdzie podwórka broniłby dzielnie jak lew. Wykastrowany i zaszczepiony ośmioletni Bruno prosi o dom bez bicia ,ale z wielkim biciem serca dla pieska po takich przejściach jak on.

cezar

Cezar to typowy przedstawiciel psa w typie Siberian Husky. Lubi się wyszaleć, jest bardzo skoczny, uwielbia tarzanie w trawie czy śniegu oraz wszelkie zabawy ruchowe. Mistrz w łapaniu kul śniegowych :) To świetny towarzysz spacerów, wycieczek pieszych. Kiedy Cezar już się wybiega staje się misiem przytulasem :) Kładzie się na plecach, domaga pieszczot, zaczepia ręce, wesoło podskakuje i puszcza uśmieszki do opiekuna. Nie ma co przy nim stać bezczynnie, trzeba głaskać i już! Jest usłuchany, przychodzi na zawołanie. Przy tych wszystkich cechach Cezar jest nie lada przystojniakiem. Jest już wykastrowany i ma ok. 3 lata.

Fox

Duma – Suczka, mieszaniec, sterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona i odpchlona. Wiek ok 3-4 lata, wys 38 cm. Suczka nieufna, bojaźliwa, potrzebuje czasu, aby przekonać się do człowieka. Dobrze dogaduje się z innymi psami w boksie. Ładnie chodzi na smyczy.

fox

Fox – samiec, mieszaniec, wiek 8 lat, wys – 30 cm, odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony. Fox jest w jesieni swojego smutnego życia. Dał się poznać z bardzo dobrej strony: wspaniały, przyjazny, sympatyczny pies, spokojny i delikatny w obyciu. Fox bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami, na smyczy radzi sobie doskonale, spokojnie przebiera łapkami. Miłośnik głaskania i psich smakołyków :) Taki z niego niewysoki, niewymagający starszy pan. Mimo tylu dni spędzonych za kratami schroniska to nie dom Foxa, mimo największych starań i zaangażowania pracowników i wolontariuszy, nie da się sprawiedliwie podzielić czasu i miłości między wszystkie psiaki. Fox szuka domu. Zapraszamy do zapoznania się z Foxem.

Nie da się ukryć lat Foxia, oszroniony pyszczek, smutne oczka i już nawet sierść nie ta. Najlepsza świetność już za nim. Kiedyś zapewne bronił przed intruzami swojego „pana”, cieszył na jego widok, towarzyszył w codzienny życiu, ale gdy się postarzał wyrzucono go jak stary mebel. Bardzo przykra jest historia Foxa, dajmy mu jeszcze namiastkę szczęścia.

Limo

Limo – mieszaniec, wiek 9 lat, wys – 58 cm, zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony, kastrowany. Pies łagodny. Będzie świetnie nadawał się do pilnowania posesji. Czujny. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Wiele osób widząc Limo mówi „jaki fajny szczeniak!” ale to tylko pozory, ponieważ Limo ma już 9 lat. Już słuch nie ten, ale sierść nadal bujna i gęsta. Limo to ogromny łasuch, nie wybrzydza w jedzeniu, pochłonie każdą ilość. Jest to też ogromny wielbiciel wszelkiego rodzaju miziania, czesania i dbania o swój dobry wizerunek.

Zoi

Zoi – mieszaniec, wys – 4 lata, wys – 30 cm, sterylizowana, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona. Chcielibyśmy, aby trafiła na ludzi spokojnych i ciepłych. Zoi ma bardzo delikatne usposobienie więc spokojnie może zamieszkać w rodzinie z dziećmi, sunia bardzo lubi dzieci. Na smyczy spokojna, nie ciągnie. Kolejna perełka w skórze bezdomnego psa. Odmieńmy los Zoi, pamiętając, że adopcja psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością.