Vineta - Pogoń fot Paweł Ukraiński (112)

Zawodnik Vinety Wolin, Adam Nagórski pojedzie z Pogonią w styczniu na obóz przygotowawczy do Pogorzelicy. Jak informuje portal Kurier Szczeciński, przez dwa tygodnie treningów z Dumą Pomorza, piłkarz z Wolina wywarł dobre wrażenie. Sztab jednak nadal chce się przyjrzeć zawodnikowi w treningu i podczas gier kontrolnych.

– Chciałbym go sprawdzić w grach kontrolnych, żeby mógł się z nami przygotować – kontynuuje Czesław Michniewicz w rozmowie z Kurierem Szczecińskim. – Zapytałem Adama, czy godzi się na taką niepewność. Odparł, że tak. Chce powalczyć. Potrzebujemy więcej czasu.

W czwartek, w meczu kontrolnym Pogoń sprawdzała też innych zawodników z regionu. Zespół złożony z testowanych piłkarzy pokonał rezerwy Dumy Pomorza 4:0. Całe spotkanie oglądali członkowie sztabu szkoleniowego Dumy Pomorza. Według zapowiedzi trenera jeden lub dwóch piłkarzy grających w czwartek, też mają szansę pojechać z Pogonią na styczniowe zgrupowanie.

– Na pewno kilku zawodników zaprezentowało się z dobrej strony – powiedział szkoleniowiec Portowców „Kurierowi”. – To nie są dla nas anonimowi gracze, już ich widzieliśmy w meczach ligowych. Pamiętam dobre występy Wojtasiaka, Flisa w meczach o puchar Polski na tle silnych rywali. W czwartek obaj potwierdzili swoje walory. Przyglądamy się Liśkiewiczowi. Mamy w drużynie trzech stoperów, to trochę mało. Interesującym graczem jest lewy obrońa Świtu Kotus. Może jeden, lub dwóch pojedzie z nami w styczniu na jeden z obozów, ale to jeszcze sprawa do przedyskutowania.