Maciej Andrzejewski – uczeń klasy pierwszej Technikum Nr 4 w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wlkp. otrzymał główną nagrodę i tytuł Techno-Innowatora w pierwszej edycji powiatowego funduszu TECHNO-GRANT za prototyp siedmiozębowej piasty oraz przekładni łańcuchowej do rowerów typu bmx . Zaproponowane przez niego rozwiązania techniczne przeznaczone są do rowerów modyfikowanych do wykonywania akrobacji zwanych graindowaniem. Są one narażone na poważne przeciążenia oraz uszkodzenia mechanizmów zewnętrznych podczas akrobacji. Nowatorska piasta oraz przekładnia łańcuchowa Macieja pozwala na osiągnięcie większej sprawności w stosunku do rozwiązań standardowych. Uczeń zastosował dwuczęściowy driver, a piastę zaopatrzył w innowacyjną siedmiozębowe koło zębate (mniejsze od standardowych). Do piasty Maciej wprowadził system zapadek zwiększających jego niezawodność.

W rozwiązaniu zastosował także system zmiany napędu ze strony lewej na prawą. Ponadto wprowadził nietypowy system mocowania koła zębatego przedniego, tzw. zębatkę dzieloną.

Zaprojektowana piasta jest lżejsza i ma zwiększoną wytrzymałość w stosunku do rozwiązań standardowych, pozwala na sprawniejsze wykonywanie akrobacji rowerowych. Spośród złożonych pod ocenę ekspertów projekt Macieja Andrzejewskiego uznany został za najbardziej innowacyjny w tym roku. Opiekunami projektu Macieja było dwóch nauczycieli ZST-E CKU Roman Matczak i Rafał Stasiak. Maciej uczy się zawodu technik mechanik -operator obrabiarek skrawających. Po to, aby uczyć się w ZST-E CKU przyjechał z Międzyzdrojów. Fundusz TECHNOGRANT prowadzi od 2016 roku Powiat Ostrowski wspierając w ten sposób nowatorskie i innowacyjne działania uczniów szkół średnich.