Trzebieszewo (Kopiowanie)

W sobotę, 6 września 2015 roku na stadionie w Kamieniu Pomorskim rozegrany został Dożynkowy Turniej Piłki Nożnej, do którego zaproszone zostały sołectwa naszej gminy. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn: Stawno, Jarszewo, Trzebieszewo, Sibin, Chrząszczewo/Buniewice oraz Benice. Sołectwo Jarszewo miało mocne wsparcie w osobie Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłły.

IMG_8289 (Kopiowanie)

Turniej piłkarski był częścią Dożynek Gminnych, które odbywały się na terenie stadionu miejskiego. Za organizację i przeprowadzenie turnieju piłkarskiego odpowiedzialny był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Dożynki Gminne organizowała gmina Kamień Pomorski.

IMG_8336 (Kopiowanie)

W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano na zasadzie każdy z każdym.

IMG_8356 (Kopiowanie)

Wyniki spotkan grupowych:

GRUPA A:
Sibin – Benice 0:8
Sibin – Chrząszczewo/Buniwice 3:2
Benice – Chrząszczewo/Buniewice 3:2

Chrzaszczewo-Buniewice (Kopiowanie)

GRUPA B:
Stawno – Jarszewo 0:4
Stawno – Trzebieszewo 0:6
Jarszewo –Trzebieszewo 2:4

Jarszewo (Kopiowanie)

W rundzie półfinałowej Benice zagrały z Jarszewem. Mecz zakończył się remisem 2:2 i o awansie do finału musiały przesądzić rzuty karne. W karnych lepsze okazało się sołectwo Jarszewo, które pokonało Benice 3:1.

IMG_8406 (Kopiowanie)

W drugim meczu półfinałowym Trzebieszewo pokonało Sibin 5:1. W meczu finałowym Jarszewo zagrało z Trzebieszewem. Pojedynek finałowy zakończył się bezbramkowym remisem i o rozstrzygnięciu całego turieju ponownie musiały zadecydować rzuty karne. Po trzech seriach rzutów karnych był remis 2:2, o zwycięstwie miała przesądzić zasada, kto nie strzeli ten przegrywa. Więcej doświadczenia wykazało Trzebieszewo, które wygrało rzuty karne jak i cały Dożynkowy Turniej Piłki Nożnej.

IMG_8421 (Kopiowanie)

W meczu o III miejsce sołectwo Benice pokonało Sibin 3:0, kończąc turniej na III miejscu.

IMG_8403 (Kopiowanie)

Skład drużyny zwycięskiej – Sołectwo Trzebieszewo: Damian Stangrycki, Paweł Wach, Krzysztof Wach, Dawid Wach, Bartek Wach, Rafał Wach, Mariusz Wach, Bartek Polak, Edward Ślusarz, Sławomir Żywulski i Marek Stangrycki.

IMG_8400 (Kopiowanie)

I miejsce – Sołectwo Trzebieszewo
II miejsce – Sołectwo Jarszewo
III miejsce – Sołectwo Benice
IV miejsce – Sołectwo Sibin
V miejsce – Sołectwa Chrząszczewo/Buniewice
VI miejsce – Sołectwo Stawno

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski