IMG_5890

5 maja 2015 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki zaprosili na spotkanie autorskie pisarkę Magdalenę Witkiewicz. Jest ona absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów.

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na urlopie macierzyńskim, podczas którego napisała pierwsze rozdziały „Milaczka”. Wysłała tekst na jeden z portali społecznościowych, gdzie wzbudził zainteresowanie. Magdalena Witkiewicz postanowiła wysłać książkę do wydawnictwa. Nie musiała długo czekać na odpowiedź, gdyż po trzech dniach zaproponowano jej współpracę.

IMG_5851

Swoje książki darzy wielkim sentymentem, szczególnie „Zamek z piasku”, o którym mówi, że jest częścią jej samej i jej osobowości. Z kolei erotyczna powieść „Szkoła żon” jest książką, o której w jej domu się nie rozmawia. Autorka chciała w niej pokazać emocje kobiet w różnym wieku. To właśnie ta książka z dorobku Magdaleny Witkiewicz została przetłumaczona na język wietnamski, po prezentacji na Festiwalu Kultury Europejskiej w Hanoi.

Magdalena Witkiewicz nie pisze dla splendoru i nagród, lecz dla zwykłego odbiorcy, który znajdzie w jej książkach część siebie i swojego życia. W swoich publikacjach porusza niekiedy trudne tematy, ale zawsze kończą się one happy endem.

W związku ze szczęśliwymi zakończeniami swoich powieści, autorka zrobiła sobie wizytówki, na których prócz adresu mailowego znajdował się napis: Happy Ending Expert. Takie wizytówki rozdawała m.in. w Wietnamie, gdzie jedna z nich trafiła do Pani Ambasador. Wtedy też się dowiedziała, że w Wietnamie są 2 rodzaje masaży, z happy endem lub bez… Tą przygodę z uśmiechem opowiada na wszystkich spotkania autorskich jako zabawną anegdotę.

IMG_5883

Pisarka opowiedziała o swojej najnowszej książce, która ukaże się w maju tego roku. „Moralność Pani Piontek” to zabawna opowieść o lekarzu ginekologu Augustynie Poniatowskim i jego perypetiach miłosnych.

W planach ma napisanie romansu z Wietnamem w tle oraz kolejną książkę dla dzieci. Po spotkaniu można było zakupić książki, zdobyć autograf pisarki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z autorką.

źródło:
Biblioteka w Międzyzdrojach