23 maja 2017 roku mieszkaniec gminy Wolin został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wolinie. Okazało się, że kierował on pojazdem nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz 70-latek odpowie za swoje zachowanie.

Funkcjonariusze w codziennej służbie skupiają się na zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na terenie naszego powiatu. W związku z powyższym systematycznie dokonują kontroli pojazdów, a także pomiaru prędkości.

Dzisiaj (23.05.2017r.), w Wolinie na ul. Świerczewskiego do kontroli zatrzymany został 70-latek kierujący pojazdem marki Fiat. Jak się okazało, mężczyzna poruszał się pojazdem nie stosując się do wydanego przez Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim zakazu prowadzenia  wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym, co stanowi naruszenie artykułu 244 Kodeksu karnego.

Teraz mieszkaniec gminy Wolin odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za powyższe przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim