70 rocznica zdobycia Kamienia fot Paweł Ukraiński (19)

Z okazji 70.  rocznicy Zdobycia Kamienia Pomorskiego dziś tj. 5 marca 2015r. odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Obchody z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli samorządu terytorialnego, instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców miały miejsce się w katedrze, pod pomnikiem zwycięstwa oraz cmentarzu wojennym w Kamieniu Pomorskim.

Nie możemy wrócić historii, cofnąć tragicznych i bolesnych wydarzeń, ale pamięć o ofiarach wojny będzie żyła wśród nas, przypominając o cenie pokoju. Niech będzie to dla nas także przestrogą, do czego może doprowadzić eskalacja przemocy, jak łatwo można zburzyć to, co przez długie lata pokoju budowaliśmypowiedział burmistrz Stanisław KuryłłoOddając hołd poległym, spójrzmy z wiarą i nadzieją w przyszłość. Dzięki wydarzeniom sprzed lat, świętujemy dziś 70 lat polskiego Kamienia Pomorskiego.

70 rocznica zdobycia Kamienia fot Paweł Ukraiński (55)

Burmistrz Stanisław Kuryłło oraz wicestarosta Waldemar Dubrawski w towarzystwie kpt Franciszka Koźmiana, który brał udział w walkach pod Wrzosowem złożyli także wiązanki kwiatów na cmentarzu wojennym oraz na grobie pierwszego polskiego burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuczkowskiego.

O godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Bartosza Suleja wygłosi wykład „Działania wojenne na Ziemi Kamieńskiej w 1945 roku”, a o godz. 18.00 z koncertem dedykowanym pionierom wystąpi Henryk Kurkiewicz.

kamienskie.info