W dniach 13-17 kwietnia 2017 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w ramach codziennych zadań do służby przeprowadzili na terenie Powiatu kamieńskiego działania pod kryptonimem „Prędkość”.

Działania przeprowadzone zostały ze względu na Święta wielkanocne i wzmożony z tego tytułu ruch na drogach Powiatu kamieńskiego. Mundurowi skontrolowali 129 kierujących, spośród których aż 59 przekroczyło dozwoloną prędkość! Jednej z osób, za przekroczenie prędkości aż o 55 km/h w terenie zabudowanym, zatrzymano dokument prawa jazdy. Dodatkowo ujawniono jednego kierującego, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

W ramach przeprowadzonych działań nałożono 59 mandatów karnych na kierujących. Zatrzymano również 8 dowodów rejestracyjnych w związku z ujawnionymi usterkami technicznymi pojazdów. Osobie, która poruszała się samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości, zatrzymano dokument prawa jazdy. Dodać należy, że wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że w trakcie jazdy, osoba ta w organizmie miała ok 1,7 promila alkoholu czym naruszyła artykuł 178A §1 Kodeksu karnego.

Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Działania miały na celu: niedopuszczenie do popełniania przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym; kształtowanie świadomości kierowców w zakresie eliminowania zagrożeń przestępczością na drogach; eliminowanie z ruchu drogowego kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim