8039878-standard

W dniach 28 – 31 maja w Dziwnowie odbędzie się Europejska Konwencja Stróżów Prawa – Europen Convention Blue Knights Poland, spodziewamy się około 500 uczestników z całej Europy, Kanady oraz Stanów zjednoczonych.

W piątek 29 maja od godziny 15.30 do 18.00 przy OW „ ZASTAL” w Dziwnowie przy Kaprala Koniecznego 14, odbędą się pokazy Stuntu Motocyklowego, pokazy ratownictwa medycznego, do dyspozycji będzie także symulator zachowania, symulator jazdy motocyklem.

Blue Knights jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa, który narodził się w Stanach Zjednoczonych. Na olbrzymich połaciach Ameryki, na ginących w bezkresnej dali highwayach, pełnią swoją służbę policjanci na motocyklach. Aktualnie klub zrzesza na terenie 28 krajów w 586 oddziałach ponad 20. tys. członków. Poszczególne oddziały podlegają pod Konferencję Atlantycką i Konferencję Europejską. Klub jest na swój sposób elitarny, gdyż przy całej swej masowości, może mieć członków wyłącznie spośród ludzi, którzy mają obowiązek strzec przestrzegania prawa wśród społeczeństwa. Dotyczy to więc: Policji, Straży Granicznej, SW, CBŚ, ABW czyli tych, którzy noszą broń i kajdanki, mogą ich użyć dla ochrony innych ludzi. Naturalnie, muszą też być motocyklistami, co ich łączy silniejszymi więzami, dużo mocniejszymi niż noszone przy paskach kajdanki.

źródło:
MOSiK Dziwnów