DSC05688

W miniony piątek na terenie powiatu kamieńskiego prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości oraz na ujawnianiu kierujących używających niezgodnie z przepisami świateł drogowych.

W wyniku prowadzonych działań Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy  ostrzegali innych uczestników ruchu przed kontrolą radarową za pomocą świateł drogowych.

W działaniach uczestniczyło sześciu policjantów kamieńskiej drogówki. Przeprowadzono 54 kontrole pojazdów. 44 kierowców zostało ukaranych mandatami, w tym 8 za prędkość, 24 za używanie świateł drogowych niezgodnie z przepisami, 3 za brak wymaganych dokumentów podczas kontroli, 1 za poruszanie się pieszego po niewłaściwej stronie jezdni, 6 za dopuszczenie pojazdu niesprawnego technicznie, 1 za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, 1 za korzystanie z pojazdu mino braku dopuszczenia go do ruchu. Zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych, oraz  zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie ilości punktów karnych.

KPP w Kamieniu Pomorskim