IMG_0723

Kamieńscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 43-letniego mieszkańca Kamienia Pomorskiego, który posiadał i uprawiał znaczne ilości środków odurzających. W toku przeszukania funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 74 gramów marihuany oraz 12 sadzonek konopi indyjskich. Za taki czyn grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek funkcjonariusze wydziału kryminalnego kamieńskiej komendy przystąpili do realizacji sprawy związanej  z uprawą środków odurzających w jednym z lokali mieszczących się na ternie Kamienia Pomorskiego. W toku realizacji czynności w mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających w tym 12 sadzonek konopi indyjskich oraz ponad 74 gramy marihuany.

IMG_0717

43-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak ustalono mężczyzna był już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe. Kamieńska Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec podejrzanego, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu trzech zarzutów związanych z uprawą i posiadaniem środków odurzających. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.