Policja

W miniony weekend na drogach Powiatu kamieńskiego zatrzymano jedną nietrzeźwą kierującą oraz dwóch amatorów jednośladów, którzy pomimo spożycia alkoholu jechali rowerami.

13 listopada w godzinach nocnych patrol Policji z Komisariatu w Międzyzdrojach zatrzymał do kontroli drogowej 33-letnią mieszkankę Powiatu zielonogórskiego, która poruszała się pojazdem osobowym marki Toyota. Jak się okazało, kobieta była nietrzeźwa. Miała ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna kierująca straciła prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Osobie, która pierwszy raz kierowała w stanie nietrzeźwości Sąd orzeka także karę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Ponad to również w ten weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wolinie zatrzymali dwóch mężczyzn kierujących rowerami w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z rowerzystów, 58-letni mieszkaniec Powiatu kamieńskiego podczas kontroli miał 1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast drugi, 58-letni mieszkaniec Gminy Golczewo, jak się okazało, miał 0,92 ml/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W stosunku do obydwu mężczyzn zastosowano postępowanie mandatowe.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim