Choć jak sam mówił, w sali Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zmieścił się jedynie niewielki dorobek, to mimo to prezentował się on naprawdę imponująco. – Na sali znajdują się pracę w cyklach które wykonywałem na przestrzeni lat. Dominującą rzeźbą jest u mnie kobieta, realistyczny akt zgeometryzowany – podkreślał artysta. Wystawą Romualda Wiśniewskiego w Kamieniu Pomorskim rozpoczęły się tegoroczne.

Romuald Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (gdzie uczył się u znanych polskich rzeźbiarzy m.in. Gustawa Zemły, Jana Kucza, Tadeusza Łodziany, Piotra Gawrona, i Janusza Pastwy) oraz Wydziału Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Mieszka w Gościnie w powiecie kołobrzeskim. W swej pracowni, znajdującej się w maleńkiej wsi Kamica, tworzy w brązie, kamieniu, ceramice i drewnie. Jego prace, znajdujące się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, były wielokrotnie wystawiane nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Szwecji i Korei Południowej. Romuald Wiśniewski jest członkiem Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”, współtwórcą oraz członkiem Rady Programowej pomorskiego magazynu literacko-artystycznego „Latarnia Morska”,  członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Kołobrzeg, a od 2010 r. prezesem działającego w tym mieście Bałtyckiego Stowarzyszenia „Sieciarnia” w Kołobrzegu.

Mniejsze rzeźby, wykonuje z wosku. Dopiero trzecim etapem po wykonaniu modelu jest rzeźba z brązu. Praca pobudza mnie do dalszych pomysłów. Sam realizuje swoje prace. Przy dużych pracach i pomnikach, formę wykonuje się z gliny, dalej formę z wosku i po kilku tygodniach pracy to się formuje, oblewa, szlifuje i piłuje. Ostatnim etapem jest patynowanie za pośrednictwem różnych związków chemicznych – tłumaczył.

Kolejną imprezą związaną z Dniami Dziedzictwa w kamieńskim muzeum odbędzie się 12 września o godzinie 17. Będzie to prezentacja  pani Natalii Zubowicz pt. „Kamieńskie rybne smaki. Łosoś kiszony i nie tylko…”. Przedstawi ona historię jednej z ostatnich rodzin rybackich w Kamieniu Pomorskim.