W piątek rozpoczęły się regaty cyklu Laser Europa Cup, które w polskiej edycji już po raz czwarty odbywają się w Dziwnowie. Warto przy tym dodać, że ten sezon regat cyklu Europa Cup został prze europejskie władze klasy Laser znacząco zmodyfikowany (w porównaniu z minionymi latami). Głównie poprzez ograniczenia co do lokalizacji. Jeszcze do minionego roku w cyklu odbywało się blisko 20 zawodów regatowych, obecnie (na wniosek krajowych federacji) jest ich 10 w sezonie. Dzięki temu jest więcej czasu na przygotowania, treningi i rywalizację krajową.

Do zmagań na dziwnowskim akwenie zgłosiło się łącznie 68 żeglarzy, reprezentujących sześć krajów: Rosję, Białoruś, Polskę, Holandię, Czechy, Ukrainę. Po wczorajszych zapisach dzisiaj przyszedł czas na pierwszy dzień wyścigów, który dzięki bardzo dobrej, wietrznej pogodzie, był bez wątpienia udany.

Wyniki po pierwszym dniu prezentujemy w poniższych linkach:

LASER_STANDARD
LASER_RADIAL
LASER_47

Rywalizacja potrwa do niedzieli. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (m.in. zegarki szwajcarskiej firmy Festina). Tymczasem w sobotę drugi dzień regat. Pierwszy sygnał na akwenie jest zaplanowany na godzinę 11.00.

źródło:
Krzysztof Zawiliński
Dziwnow4sailing