W sobotę, 1 lipca bibliotekarze z kamieńskiej Biblioteki , po raz trzeci zaprosili wszystkich miłośników książki i turystyki rowerowej na rajd  Odjazdowy Bibliotekarz.

Chociaż pogoda nie do końca dopisała ,  grupka śmiałków wyruszyła rowerową kolumną w drogę. Oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego też uczestnicy dodali do swoich strojów pomarańczowe akcenty, a  rowery przystroili pomarańczowymi pomponami i chorągiewkami wykonanymi przez same bibliotekarki.

 

W tym roku celem wycieczki było Rozwarowo, gdzie mieści się firma państwa Smolczyńskich Dach-Reed, zajmująca się produkcją dachów z trzciny. Na miejscu mogliśmy obejrzeć maszyny służące do kolejnych etapów uprawy i zbioru trzciny, magazyny z  zebranymi wiązkami tej rośliny. Oprowadzający nas pracownik firmy bardzo ciekawie opowiadał o produkcji tych pięknych, ekologicznych pokryć dachowych.

Odwiedziliśmy także świetlicę w Rozwarowie, gdzie obejrzeliśmy wystawę prac pana Stanisława Motyki. Rajd zakończył piknik zorganizowany przy Bibliotece. Strudzeni rowerzyści  odpoczęli, częstując się smakołykami z grilla , wyśmienitymi ciastami oraz innymi specjałami przygotowanymi przez bibliotekarki. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Smolczyńskim za możliwość zwiedzenia ich firmy. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd za rok.

Biblioteka Kamień Pomorski