29 maja 2017 roku funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

Podczas wycieczki, dzieci w towarzystwie asp. szt. Rafała Bardyn oraz st. asp. Krzysztofa Paliwoda, zwiedziły budynek Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, zapoznając się ze specyfiką pracy poszczególnych wydziałów.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia dyżurki. Tam dzieci miały możliwość porozmawiać z oficerem dyżurnym. Podczas spotkania w kamieńskiej komendzie, milusińscy mogli wsiąść do radiowozu i na służbowy motocykl, dzięki czemu poczuć się mogli, jak policjant na służbie. Włączenie „kogutów” przysporzyło najmłodszym dużo radości i uśmiechu. Przedszkolaki zgodnie twierdziły, że w przyszłości na pewno zostaną policjantami.

Dzieci zapoznały się również z czworonożnymi funkcjonariuszami – psami tropiącymi – Szamanem i Hugo. Dowiedziały się, jak powinny zachować się w sytuacji, gdy zaatakowałoby je rozzłoszczone zwierzę.

Korzystając z okazji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Krzysztof Paliwoda przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, jakich powinny one przestrzegać będąc uczestnikami ruchu drogowego. Zapraszamy na kolejne spotkanie.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim