Po raz pierwszy w tegorocznej edycji Netto Mini Mundialu na boisko wyszli uczniowie, którym w losowaniu przypadła reprezentacja Polski. Zawodnicy, którzy wcielili się w Roberta Lewandowskiego i spółkę nie mieli sobie równych i w fantastycznym stylu sięgnęli po złote medale w młodszej kategorii.

W drodze po tytuł mistrzowski w Międzyzdrojach Polacy pokonali w grupie Węgry (5:0) i Paragwaj (7:0), w półfinale okazali się lepsi od Portugalczyków (3:0), a w finale pewnie ograli Serbów (2:0). Turniej eliminacyjny Netto Mini Mundialu zakończyli z imponującym dorobkiem siedemnastu strzelonych bramek i żadnej straconej.

Podobnej sztuki udało się dokonać Serbom ze starszej kategorii. Piłkarze z Bałkanów wygrali w grupie ze Słowacją (4:0) i Szkocją (6:0), a w fazie pucharowej z Peru (1:0) i Belgią (3:0). W tym przypadku bilans goli również wyglądał niezwykle okazale (14:0).

Imprezę w Międzyzdrojach zdecydowanie wyróżniała też pogoda. Słońce świeciło od samego rana, nie było ani jednej chmury i zamiast nerwowo patrzeć w niebo, można się było spokojnie skoncentrować na graniu w piłkę. Ciepło było do tego stopnia, że koło południa na terenie obiektu pojawili się nasi przyjaciele ze straży pożarnej, którzy zgotowali chętnym chłodny prysznic z boku boiska.

Nagrody dla najlepszych, dyplomy, medale, konkursy drużynowe i indywidualne oraz pokaz futbolowego freestyle’u, to tylko niektóre z atrakcji, jakie zostaną w naszej pamięci po turnieju eliminacyjnym w Międzyzdrojach. Kolejne Netto Mini Mundialowe emocje już niebawem, bądźcie z nami!

Młodsi:
Finał: Polska 2:0 Serbia
Mecz o 3. miejsce: Paragwaj 1:0 Portugalia

Starsi:
Finał: Serbia 3:0 Belgia
Mecz o 3. miejsce: Peru 3:1 Słowacja