unnamed (1)

Porywisty wiatr i padający deszcz towarzyszył uczestnikom II Półmaratonu DLB. Mimo tego wszyscy zawodnicy bez trudu ukończyli bieg, uzyskując bardzo dobre rezultaty. Podczas nieobecności zwycięzcy wszystkich tegorocznych biegów Przemysława Troszczyńskiego (startował w tym czasie w maratonie w Poznaniu) faworytów do zwycięstwa było kilku. Najlepszy okazał się Tomasz Magalski (KB Kamień Pom.)- 1,23,28 godziny, drugi był Arkadiusz Borysiuk(KB Kamień Pom.)- 1,25,38, trzeci Marcin Zych (Dziwnów) -1,28,38. Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska)-1,37,49 przed Dorotą Kowalską (BK Kamień Pom.) -1,42,35 i Jolantą Materką (Kb Kamień Pom) – 1,46,19.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
K3 – Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska)-1,37,49
K4- Małgorzata Sych (KB Kamień Pom.)-1,51,50
K5 –Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.)-1,42,35
M1 –Arkadiusz Skrężyna (Międzywodzie) -1,45,22
M2- Tomasz Magalski (KB Kamień Pom.)-1,23,38
M3- Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.)-1,24,38
M4 –Grzegorz Stępniak (KB Kamień Pom.)-1,33,00
M5 -Jarosław Kosoń (KBK Maniak Wolin Kołczewo)-1,29,39
M6- Jerzy Loba (LUKS Bałtyk Dziwnów) – 1,55,51

Po biegu, zawodnicy mogli ogrzać się na przy ognisku, zjeść gorącą zupkę i wypić gorący napój. Wszystko to dzięki gościnności pani Jolanty Fabijańskiej i przemiłej obsługi pracowników Marena Wellness &Spa w Międzywodziu. Kolejny raz ośrodek zadbał o komfort zawodników uczestniczących w rywalizacji DLB.

unnamed (2)

Po ósmym biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej odbyło się podsumowanie II edycji DLB. Łącznie we wszystkich biegach DLB wystartowało 82 zawodników, głównie z terenu naszego powiatu. Uczestniczyli też amatorzy biegania z Wrocławia, Szczecina, Bydgoszczy, Świnoujścia , Nowogardu, Krzeszyc i Olchowa. Zgodnie z Regulaminem DLB, aby być sklasyfikowanym trzeba było wziąć udział i ukończyć przynajmniej 4 biegi, każdy na innej trasie, czyli przebiec 44 kilometry i 157,5 m. Warunek ten udało się spełnić 30 zawodnikom, w tym 9 kobietom.
W II edycji DLB zwyciężył Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – który pokonał całą trasę biegnąc w średnim tempie 3,55,7 min. na 1 kilometr. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.)-4,05,9, trzecie – Bartek Musiał (Wysoka Kamieńska) -4,09,8. Wśród kobiet wygrała Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) – 4,46,0 przed Dorotą Kowalską (KB Kamień Pom.)-4,48,8 i Bożeną Jańczak (KB Kamień Pom.)-5,01,1. Nagrody dla najlepszych wręczali- Przewodniczący Rady Miejskiej Dziwnowa Piotr Sokół i Wiceprzewodnicząca Joanna Piwińska.

Zwycięzcy klasyfikacji wiekowych:
K3- Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) – 4,46,0
K4 – Magdalena Frankowska (Wolin)- 5,11,2
K5 – Jolanta Materka (KB Kamień Pom.)-5,02,8
M1 – Mateusz Ostapko (Wysoka Kamieńska) – 4,38,9
M3- Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.)-4,05,9
M4 – Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 3,55,7
M5- Jarosław Kosoń (KBK Maniak Wolin Kołczewo) -4,16,6
M6- Jan Wolf (KB Kamień Pom.)-4,54,5

unnamed (3)

Podsumowanie II edycji DLB było znakomitą okazją aby podziękować wszystkich, którzy pomagali w zorganizowaniu wszystkich biegów. Drobne upominki, ale za to ogromne podziękowania i gromkie brawa za okazałą pomoc otrzymali: Andrzej Pelasik (czynny uczestnik biegów i sędzia główny, Zarząd DLB), Anna Krzewina – Pelasi (biuro zawodów), Małgorzata Janawa (biuro zawodów), Piotr Roczniak (czynny biegach i Zarząd DLB) Zenon Nowak (sędzia), Sławomir Czubak (sędzia), Włodzimierz Hewelt (OSP Dziwnów), Maciej Wrocławski (OSP Dziwnów), Robert Surma(OSP Dziwnów), pani Wiesia Kasabuła (MOSiK Dziwnów), Ochotnicza Straż Pożarna Dziwnów, Ochotnicza Straż Pożarna Międzywodzie. Wymieniłem tu tylko osoby, które angażowały się w każdy bieg naszej Ligi. W tym miejscu składam również podziękowania wszystkich tym, których nie wymieniłem z imienia i nazwiska, a pomagali w organizacji biegów.

Wszyscy uczestnicy DLB otrzymali koszulki biegowe dzięki wsparciu Prezes Banku Spółdzielczego w Wolinie pani Beacie Mazur. Na koniec miłej uroczystości rozdania nagród wszyscy zawodnicy mogli wylosować atrakcyjne nagrody. Wszystko to dzięki wsparciu naszych lokalnych przedsiębiorców i osób prywatnych, za co im serdecznie dziękujemy, a wsparli nas:

• Bank Spółdzielczy w Wolinie
• Marena Welnness &Spa Międzywodzie
• Barbara i Ireneusz Piaseccy Szkółka Roślin Smętowice
• Norbert Dąbek
• Bogdan Kokolus
• Joanna i Zbigniew Dziągwa Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji „Jantar” Dziwnówek
• Centrum Ogrodnicze Wrzosowo
• Gmina Dziwnów
• MOSiK Dziwnów
• Sandra SPA Ewa i Jacek Koszela
• Iwona Piotr Malinowscy Tawerna „Żeglarska”
• Józef Wrońska Pasieka „Krabik”
• PSB Mrówka
• Jobman –Centrum BHP Izabela Kaczmarek
• Smażalnia Ryb Zubowicz
• Krystyna i Roman Struk Topic
• Małgorzata Samsonowicz

unnamed
Aby na sportowo zakończyć zmagania DLD 22 października odbędzie się ostatni bieg, a w zasadzie wspólny trucht w uczestników DLB i wszystkich chętnych. W sobotę zbieramy się o 10.00 przy hali sportowej w Dziwnowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów biegania, bez względu na reprezentowany poziom. Planujemy przebiec około 5 kilometrów: od hali do ronda w kierunku Dziwnowa i z powrotem.
Zdjęcia z II Półmaratonu DLB i rozdania nagród na facebook- DLB

Jerzy Janawa
LUKS „Bałtyk” Dziwnów