DSC02302

Bieg Niepodległości, konkurs kulinarny, festiwal piosenki i Capstrzyk Niepodległościowy, Akademia Niepodległościowa czy uroczysta sesja Rady Miejskiej to kilka z zaplanowanych na 11 listopada zdarzeń przygotowanych przez lokalne samorządy. Jak ten uroczysty dzień będzie obchodzony w Waszej miejscowości?

Plakat 2016

W Kamieniu Pomorskim obchody rozpoczną się w czwartek 10 listopada. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbędzie się konkurs kulinarny „Odkrywanie smaków regionu” oraz Finał Piosenki o Polsce. O godzinie 17 rozpocznie się uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy.

unnamed

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Golczewie rozpocznie się mszą świętą w Kościele im. A. Boboli w Golczewie o godz. 10:00. Po mszy odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Akademii towarzyszyć będzie wykład Pana Tomasza Szeszyckiego pt. „Powstańcy Wielkopolscy”.

11-listopada

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dziwnowie rozpoczną się 10 listopada. Wtedy to o godz. 11 rozpocznie się Piknik Niepodległościowy w parku przy ulicy Reymonta w Dziwnowie. 11 listopada zaplanowano:

11.00 Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Dziwnowie.
12.30 Uroczystości przy pomniku „KU CZCI ŻOŁNIERZY POLSKICH” (Dziwnów ul. Kaprala Koniecznego)
13.00 Złożenie kwiatów przy pomniku poświęconym ŻOŁNIERZOM POLSKIM 2 Dywizji Piechoty I Armii WP walczącym podczas II wojny światowej w Dziwnówku.

4-bieg-www

W Świerznie po raz czwarty zostanie przeprowadzony Bieg Niepodległościowy. Start zawodów 11 listopada o godz. 11 przy hali sportowej w Świerznie.

Plakat 11 listopada

W Wolinie 10 listopada odbędzie się Wieczornica Patriotyczna i Ognisko Patriotyzmu. 11 listopada zaplanowano Mszę Św. za Ojczyznę w Kolegiacie św. Mikołaja.

11-11-16 plakat

Uroczystości pod pomnikiem marynarza, msza oraz uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Międzynarodowym Domu Kultury. To program uroczystości niepodległościowych w Międzyzdrojach.