W środę – 27 grudnia 2017 r. Jubileusz 101. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki.   Z tej okazji, w imieniu Burmistrza i mieszkańców Gminy życzenia Jubilatce, przebywającej w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu złożył kierownik Referatu Spraw Organizacyjnych i Społecznych Jarosław Niewinczany.

Pani Felicja, której towarzyszyła zaprzyjaźniona z nią Pani Magda Brzezińska z Wisełki była bardzo wzruszona wizytą. Jarosław Niewinczany składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i kosz z owocami i słodyczami oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.

Felicja Sielach urodziła się 27 grudnia 1916 r. w miejscowości Kąty Goździejewskie w powiecie mińskim na Mazowszu. Wychowywała się wśród siedmiorga rodzeństwa: czterech sióstr i trzech braci. Pierwszy mąż Pani Felicji został w czasie II wojny światowej wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie zmarł. Po wojnie Jubilatka poznała w Wesołej pod Warszawą drugiego męża Jerofieja – frontowego żołnierza Wojska Polskiego, z którym po jego demobilizacji przyjechali na ziemię wolińską do Domysłowa, gdzie objęli gospodarstwo rolne. Pan Jerofiej Sielach oprócz prowadzenia gospodarstwa rolnego udzielał się społecznie, między innymi był radnym w Wolinie. Po śmierci męża w 1988 roku sprzedała gospodarstwo i kupiła domek w Wisełce.

Pani Felicja wspólnie z drugim mężem wychowali jednego syna i dochowała się wnuka, który mieszka w jej domu w Wisełce. Jubilatka po ciężkim urazie i przebytej operacji – od ponad 6 lat przebywa w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu, bardzo chwaląc warunki tam panujące i opiekę personelu. Drogiej Jubilatce życzymy 150 lat!

UM w Wolinie